picture

Firmy & Produkty Polskie

Szczegółowe inforamcje na temat każdej
marki w Polsce. Bądź lepszy od innych,
zbadaj firmę.

picture

Czas to pieniądz

Masz problem ze znalezieniem dobrej firmy ? Chcesz aby usługa została wykonana należycie? Przeczytaj opinie o firmach.

picture

Statystyki

Mamy już zarejestrowanych 235 użytkoników.
Mamy już napisanych 542 wątków w tym 2476 postów.

ośrodek szkolenia lotniczego, gdzie warto ?

ośrodek szkolenia lotniczego, gdzie warto ?

Trudno się zdaje kurs lotniczy? Od dziecka mi się marzy zostanie pilotem. Na razie chce zacząć od małych samolotów, lecz może w przyszłości będę latał tymi większymi. Doradzicie mi coś i opowiecie o tym?

Miner67

Posty: 2

 
Bez kłopotów można się zapisać na kursy lotnicze dla pilotów rekreacyjnych. Wówczas można zabrać cztery osoby, a sam samolot gotowy do startu nie może przekraczać dwóch tysięcy kilogramów. Jeśli ma być większy to już jest konieczna inna licencja.

CHatka-eKo

Posty: 3

 
Teoretycznie każdy może być pilotem, ale żeby startować do kursy trzeba przynieść orzeczenie lotniczo-lekarskie. Nie każdy takie dostanie, dlatego zanim ktoś zacznie sobie marzyc o pilotowaniu samolotów to warto byłoby sprawdzić czy mamy jakiekolwiek szanse zdrowotne.

Saradoonin

Posty: 2

 
Samo szkolenie lotnicze to nic, natomiast zdanie egzaminu to już jest wyzwanie. Trzeba stanąć przed komisją i trzeba odpowiadać z dziewięciu przedmiotów. Mnie by się nie chciało aż tyle uczyć, zatem to nie jest dla mnie.

Klaudi

Posty: 10

 
Byłem w takiej szkole lotniczej, ale nie dałem rady. Myślałem, że będzie to łatwiejsze zadanie do wykonania, a okazało się zbyt trudne. Teorii mnóstwo. To jest kilka przedmiotów, które trzeba znać perfekcyjnie. Latania jest połowę tego, co teorii. Pozostaje mi tylko jazda samolotem i loty samolotem z innymi pilotami.

Lupusx

Posty: 6

 
W ośrodku szkolenia lotniczego https://szkolapilotazu.pl można uzyskać wszystkie odpowiedzi. Mają tam różne kursy dla amatorów i profesjonalistów.

irecki67

Posty: 12

 
Mnie się marzyło zdobycie licencji pilota, ale koszty były za wysokie. Do tego jeszcze niezbędny jest samolot. Wynajęcie jest możliwe, ale to kilkaset zł na godzinę. Szkoda.

gregcie@

Posty: 17